Neoprezbiterzy w naszej parafii

Dodane: 28.05.2024

Już po raz siedemnasty do naszej parafii przybyli neoprezbiterzy. A wszystko za sprawą dzieci, które w tym roku przystąpiły do  I Komunii Świętej. W grudniu napisały one listy do diakonów z diecezji opolskiej i gliwickiej, w których zobowiązały się do modlitwy za nich w czasie Wielkiego Postu. Przez sześć tygodni, codziennie dzieci odmawiały dziesiątkę różańca w intencji przyszłych kapłanów. Razem z nimi modlili się rodzice, rodzeństwo i inni członkowie rodziny.

W tym roku przybyło czterech neoprezbiterów:trzech z naszej diecezji i jeden z diecezji gliwickiej.Mszę świętą koncelebrował ksiądz Romuald Mawakina Mozou pochodzący z Togo. Po mszy neoprezbiterzy udzielili prymicyjnego błogosławieństwa księdzu proboszczowi, siostrom zakonnym, dzieciom pierwszokomunijnym oraz wszystkim zgromadzonym wiernym. Podczas błogosławieństwa grała szkolna orkiestra dęta, powołana specjalnie na tę okazję. Wiele pieśni zaśpiewała też szkolna schola, która również powstała na tę uroczystość

Po błogosławieństwie neoprezbiterzy spotkali się z dziećmi, które za nich się modliły. Następnie udali się do szkoły na poczęstunek. Na tę okazję panie z obsługi pięknie przygotowały salę. Mamy upiekły pyszne ciasta, a ciepły posiłek zasponsorowała pani Teresa Kern.Każdy z neoprezbiterow otrzymał bukiet kwiatów ofiarowany przez panią Kornelię Alex.