Pielgrzymka na Górę św. Anny

Dodane: 18.08.2020

W dniach 15-16 sierpnia miała miejsce parafialna pielgrzymka na Górę św. Anny. Nasza parafia pielgrzymuje nieprzerwanie od dwóch wieków. Tegoroczna pielgrzymka stała pod znakiem zapytania. Jeszcze tydzień wcześniej nie było wiadomo czy się odbędzie. Jednak szczęśliwie udało się zorganizować pielgrzymów i transport. Tradycyjnie pielgrzymi spotkali się na parkingu obok kościoła, skąd autobusem pojechali aż na prom do Mechnicy. Stamtąd już pieszo wyruszyło 67 pielgrzymów, na czele z księdzem proboszczem, Waldemarem Klose. Pielgrzymi przeszli ulicami Zdzieszowic, potem drogą prowadzącą do sanktuarium. Towarzyszyła im orkiestra. W drodze modlono się i śpiewano pieśni religijne. Około godziny 1000 dotarli do celu. Tradycyjnie, na schodach wiodących do bazyliki, witał ich ojciec Atanazy, przyjaciel naszej parafii. Potem pielgrzymi udali się do kościoła św. Anny, gdzie odbyło się krótkie nabożeństwo i kolejne powitanie. Następnie uczestniczyli we mszy św. odprawionej przez proboszcza w Kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej. W obchodach kalwaryjskich pielgrzymi uczestniczyli indywidualnie, a parafię reprezentował krzyż niesiony przez ministrantów: Mateusza Waloszka i Mateusza Nadolskiego.

W niedzielę po zakończeniu obchodów i sumie był czas na obiad, krótki odpoczynek, a potem powrót do domu.W drodze powrotnej w pielgrzymce uczestniczyło 47 pielgrzymów. W połowie drogi do Zdzieszowic, do naszej pielgrzymki dołączyli nasi sąsiedzi, pielgrzymi z parafii Brożec. Ze śpiewem i modlitwą na ustach dotarli na prom, a następnie każda grupa wróciła swoim autobusem do parafii.

W Walcach pielgrzymów powitali parafianie z księdzem Tomaszem Giergą na czele. Po nabożeństwie w kościele pielgrzymi udali się do swoich domów.