Piknik na Antoszce

Dodane: 25.08.2023

Co roku  waleccy seniorzy spotykają się pod koniec sierpnia na pikniku. W tym roku  impreza miała miejsce 23 sierpnia. Piknik pod nazwą „Pożegnanie lata” organizuje od kilku lat Zarząd Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Walcach . Przy przepięknej pogodzie, w plenerze, w gospodarstwie agroturystycznym „Zacisze” na Antoszce zebrały się 84 osoby. Gości powitała przewodnicząca koła, pani Barbara Żak, która krótko omówiła działalność koła za miniony rok oraz złożyła uczestnikom spotkania życzenia miłego pobytu i dobrych wrażeń. Wręczyła też legitymacje nowym członkom. W ostatnim czasie waleckie koło emerytów poszerzyło się o 13 osób.

  W tym roku swoją obecnością zaszczycił zebranych wójt gminy Walce, pan Marek Śmiech,  który mimo wielu obowiązków i terminów znalazł czas dla seniorów. Był też obecny zastępca wójta, pan Rafał Miczka. Na spotkanie przybyły też przedstawicielki Zarządu Rejonowego ZERiI w Krapkowicach z  panią Danutą Kołontaj na czele. Po powitaniach i miłych słowach skierowanych do zgromadzonych organizatorki podały poczęstunek.

Przy kawie i cieście czas szybko mijał. Gości bawił DJ Denis, który zachęcał do wspólnego śpiewu i tańca, a umilał zebranym czas grając na fletni pana. Seniorzy nie mogli się sobą nacieszyć.

Potem nadszedł czas na kolację. Ciepłe danie przygotowała gospodyni obiektu. Apetyty dopisywały, muzyka grała i kto chciał mógł potańcować albo powalcować

 Zarząd Koła Emerytów w Walcach znowu stanął na wysokości zadania. Było to bardzo udane popołudnie. Spotkanie na Antoszce na pewno zostanie w pamięci uczestników aż do następnego roku, tym bardziej że był to czas spędzony gwarnie i wesoło.

Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce, które pozyskało środki na organizację pikniku ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach oraz od Wójta Gminy Walce w ramach projektu „Sposób na nudę- zagospodarowanie czasu wolnego waleckich seniorów”.