Warsztaty"Dach nad głową"

Dodane: 29.06.2024

W miniony piątek tj. 28.06.2024 odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych wydarzeń w ramach projektu „Odrobina Prowansji w Walcach” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, dzięki któremu nasi najmłodsi poznali znaczenie zapylaczy w naszym środowisku oraz dowiedzieli się, dlaczego budujemy hotele dla owadów. Poznali sposób budowy oraz materiały, z który tworzymy takie domki jak również ich mieszkańców .
Następnie pod okiem naszego lokalnego majsterkowicza , pana Krystiana, wspólnie stworzyli i urządzili dwa duże hotele , które w niedalekiej przyszłości zostaną umieszczone na skwerze w naszej miejscowości. Później każde dziecko wraz z opiekunem tworzyło według własnej kreatywności mały hotelik, który zawiśnie na ich własnych podwórkach.
Dziękujemy wszystkim za mile spędzone popołudnie, a Panu Krystianowi serdecznie dziękujemy  za poświęcony czas i przygotowanie dużych hoteli.
Warsztaty realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności przy współpracy z ODL Stowarzyszenie Kraina św. Anny.