TA STRONA U»YWA COOKIE

X Nie pokazuj wiŕcej
Dowiedz siŕ wiŕcej o celu ich u┐ywania w przegl▒darce.
Korzystaj▒c ze strony wyra┐asz zgodŕ na u┐ywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl▒darki
Nasze Walce | Stowarzyszenie - Dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż
Strona g┼é├│wna | Jeste┼Ť w dziale:

Stowarzyszenie - Dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż

Projekt "Waleckie dzieci zwiedzaj─ů opolskie instytucje kultury"

 info_projekt_pzu2_01

 

Wyjazd do Muzeum Wsi Opolskiej.

W ramach projektu "Waleckie dzieci korzystaj─ů z opolskich instytucji kultury" w dniu 10 lutego odby┼é si─Ö bezp┼éatny Wyjazd do Muzeum Wsi Opolskiej.

img_20200210_124231 

Dzieci w ramach projektu uczestniczy┼éy w lekcji muzealnej w trakcie której malowa┼éy na szkle.

20200210_111815

Po wykonaniu prac uda┼éy si─Ö na spacer po parku oraz na obiad. 

20200210_130843 

Pogoda sprzyjała spacerowiczom.

20200210_123630 

Wycieczk─Ö sfinansowano ze ┼Ťrodków Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Walce.

 Wyjazd do teatru lalki i aktora

W ramach projektu "Waleckie dzieci korzystaj─ů z opolskich instytucji kultury" w dniu 26 stycznia odby┼é si─Ö bezp┼éatny wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

img_20200126_140343 

Dzieci w ramach projektu zobaczyły spektakl "Akademia Pana Kleksa".

dsc_0674 

20200126_124504 

Po spektaklu był czas na zwiedzanie teatru

20200126_110114 

i okoliczno┼Ťciowej wystawy.

 20200126_105448

Po wrażeniach artystycznych czyli uczty dla ducha był też czas na ucztę dla ciała, czyli smaczny obiad.

20200126_131539 

Wycieczk─Ö sfinansowano ze ┼Ťrodków Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Walce.

 Wyjazd do Filharmonii Opolskiej

W ramach projektu nasze dzieci mia┼éy mo┼╝liwo┼Ť─ç wyjazdu na koncert do Filharmonii Opolskiej.

20191117_110007

20191117_121329 

Wyjazd do Teatru im. Jana Kochanowskiego do Opola

W grudniu dzieci pojecha┼éy do teatru. Mia┼éy mo┼╝liwo┼Ť─ç zwiedzi─ç teatr od kulis i obejrze─ç spektakl.

20191206_170635

Na widowni Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

20191206_174214

Młodzi ludzie uczestniczyli w warsztatach teatralnych.

20191206_180034

Prawdziwa scena zrobiła wrażenie na uczestnikach wyjazdu.

20191206_203425

Przed wej┼Ťciem do teatru.

20191206_211334

Zm─Öczeni wra┼╝eniami i emocjami ze smakiem zjedli kolacj─Ö.

 

Sprawozdanie z dzia´┐Żalno´┐Żci Stowarzyszenia za 2018 rok

 

  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce w 2018 roku  stara´┐Żo si´┐Ż pozyska´┐Ż fundusze na swoj´┐Ż dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż statutow´┐Ż. Wspólnie z gminnym O´┐Żrodkiem Kultury w Walcach projekt "IV Powiatowe Warsztaty Orkiestrowe". Na realizacj´┐Ż tego zadania publicznego otrzymali´┐Żmy dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach w wysoko´┐Żci 5000z´┐Ż. Z tej kwoty zakupiono saksofon, nuty dla orkiestry i op´┐Żacono wyg´┐Żoszenie wyk´┐Żadu. Drugi projekt realizowany w 2018 roku  na który pozyskano dofinansowanie w wysoko´┐Żci 3000z´┐Ż równie´┐Ż  ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach realizowany by´┐Ż we wspó´┐Żpracy z zarz´┐Żdem Ko´┐Ża Zwi´┐Żzku Emerytów Rencistów i Inwalidów. W ramach projektu „Aktywne i po´┐Żyteczne wakacje seniora" zorganizowano wycieczk´┐Ż dla 50-cioosobowej grupy emerytów wycieczk´┐Ż do Pszczyny i Gocza´┐Żkowic oraz piknik na Antoszce. Zakupiono te´┐Ż aparat fotograficzny. Pozyskano te´┐Ż sponsorów do realizacji tych zada´┐Ż publicznych. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce wspó´┐Żpracowa´┐Żo z Rad´┐Ż So´┐Żeck´┐Ż w Walcach poprzez wspó´┐Żorganizacj´┐Ż do´┐Żynek gminnych , upi´┐Żkszaniu miejscowo´┐Żci, wzbogacaniu zasobów i utrzymaniu wyremontowanej izby tradycji. Cz´┐Żonkowie Stowarzyszenia wspó´┐Żpracowali z ko´┐Żem DFK Walce wspó´┐Żorganizuj´┐Żc ró´┐Żne imprezy i przedsi´┐Żwzi´┐Żcia. Kontynuowana by´┐Ża wspó´┐Żpraca z organizacjami dzia´┐Żaj´┐Żcymi w naszej miejscowo´┐Żci.Na bie´┐Ż´┐Żco redagowana by´┐Ża  przez Zarz´┐Żd stowarzyszenia strona internetowa wsi www.naszewalce@pl. Wspólnymi si´┐Żami opracowany zosta´┐Ż  kalendarz na rok 2019, zawieraj´┐Żcy zdj´┐Żcia  Walec i ich mieszka´┐Żców, który zosta´┐Ż wydany nak´┐Żadem funduszu so´┐Żeckiego.Zarz´┐Żd Stowarzyszenia z´┐Żo´┐Ży´┐Ż sprawozdanie do Urz´┐Żdu Marsza´┐Żkowskiego dotycz´┐Żce dzia´┐Ża´┐Ż z zakresu „Odnowy Wsi Opolskiej" za 2018 rok oraz dokona´┐Ż rozliczenia z Urz´┐Żdem Skarbowym w Krapkowicach poprzez za´┐Żo´┐Żenie zeznania podatkowego CIT- 8.

   Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce  korzysta´┐Żo z lokalu bezp´┐Żatnie u´┐Życzonego przez Wójta Gminy Walce, o powierzchni 9m2. Stowarzyszenie nie prowadzi´┐Żo dzia´┐Żalno´┐Żci odp´┐Żatnej, ani dzia´┐Żalno´┐Żci gospodarczej.

Wszyscy cz´┐Żonkowie Zarz´┐Żdu oraz stowarzyszenia pracowali nieodp´┐Żatnie.


                                         Sprawozdanie z dzia´┐Żalno´┐Żci Stowarzyszenia za rok 2017

  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce w 2017 roku  stara´┐Żo si´┐Ż pozyska´┐Ż fundusze na swoj´┐Ż dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż statutow´┐Ż. Wspólnie z gminnym O´┐Żrodkiem Kultury w Walcach projekt "II Powiatowe warsztaty orkiestrowe". Na realizacj´┐Ż tego zadania publicznego otrzymali´┐Żmy dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach w wysoko´┐Żci 4000z´┐Ż. Z tej kwoty zakupiono nuty dla orkiestry i przeprowadzono warsztaty. Drugi projekt realizowany w 2017 roku to „Walecki wy´┐Żcig kolarski", na który pozyskano dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Pozyskano te´┐Ż sponsorów do realizacji tych zada´┐Ż publicznych. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce wspó´┐Żpracowa´┐Żo z Rad´┐Ż So´┐Żeck´┐Ż w Walcach poprzez wspó´┐Żorganizacj´┐Ż do´┐Żynek gminnych , upi´┐Żkszaniu miejscowo´┐Żci, wzbogacaniu zasobów i utrzymaniu wyremontowanej izby tradycji. Zorganizowano festyn ´┐Żrodowiskowy, wycieczki do Cz´┐Żstochowy  i Mosznej, imprezy „Józefek", „Dzie´┐Ż Matki". Cz´┐Żonkowie Stowarzyszenia wspó´┐Żpracowali z ko´┐Żem DFK Walce wspó´┐Żorganizuj´┐Żc ró´┐Żne imprezy i przedsi´┐Żwzi´┐Żcia. Kontynuowana by´┐Ża wspó´┐Żpraca z organizacjami dzia´┐Żaj´┐Żcymi w naszej miejscowo´┐Żci.

Na bie´┐Ż´┐Żco redagowana by´┐Ża  przez Zarz´┐Żd stowarzyszenia strona internetowa wsi www.naszewalce@pl. Wspólnymi si´┐Żami opracowany zosta´┐Ż  kalendarz na rok 2018, zawieraj´┐Żcy zdj´┐Żcia  Walec i ich mieszka´┐Żców, który zosta´┐Ża wydana nak´┐Żadem funduszu so´┐Żeckiego.

   Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce  korzysta´┐Żo z lokalu bezp´┐Żatnie u´┐Życzonego przez Wójta Gminy Walce, o powierzchni 9m2. Stowarzyszenie nie prowadzi´┐Żo dzia´┐Żalno´┐Żci odp´┐Żatnej, ani dzia´┐Żalno´┐Żci gospodarczej.

Wszyscy cz´┐Żonkowie Zarz´┐Żdu oraz stowarzyszenia pracowali nieodp´┐Żatnie.

Stowarzyszenie dokona´┐Żo rozliczenia z Urz´┐Żdem Skarbowym w Krapkowicach poprzez za´┐Żo´┐Żenie zeznania podatkowego CIT- 8.

 

 

Sprawozdanie z dzia´┐Żalno´┐Żci Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Walce za 2016r.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce z siedzib´┐Ż w Walcach  ul.Lipowa 2,

47-344 Walce, wpisane do Krajowego Rejestru S´┐Żdowego 0000306955,     numer REGON -160198707

Cz´┐Żonkowie Zarz´┐Żdu : Gizela Kunert     - prezes- Walce ul. Mickiewicza 21

                                       Rudolf Koch       - z-ca prezesa -Walce ul. R.Urbana

                                       Danuta Janiczek  - skarbnik- Walce ul.Opolska 29

                                       Regina Mucha     - sekretarz -Walce ul.Mickiewicza 4

Cele statutowe :

Celem dzia´┐Żania Stowarzyszenia jest:

1) dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż wspomagaj´┐Żca rozwój wspólnot i spo´┐Żeczno´┐Żci lokalnych;

2) dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż wspomagaj´┐Żca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsi´┐Żbiorczo´┐Żci;

3) nauka, edukacja, o´┐Żwiata i wychowanie;

4) krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i m´┐Żodzie´┐Ży;

5) kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji;

6) ekologia i ochrona zwierz´┐Żt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego;

7) upowszechnianie wiedzy o UE oraz mo´┐Żliwo´┐Żci pozyskiwania funduszy,

8) upowszechnianie i ochrona wolno´┐Żci i praw cz´┐Żowieka oraz swobód obywatelskich, a tak´┐Że dzia´┐Żania wspomagaj´┐Żce rozwój demokracji, w szczególno´┐Żci na rzecz mieszka´┐Żców wsi Walce.

   Stowarzyszenie w 2016 roku  stara´┐Żo si´┐Ż pozyska´┐Ż fundusze na swoj´┐Ż dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż statutow´┐Ż. Wspólnie z gminnym O´┐Żrodkiem Kultury w Walcach zosta´┐Ż napisany projekt "II Powiatowe warsztaty orkiestrowe". Na realizacj´┐Ż tego zadania publicznego otrzymali´┐Żmy dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach w wysoko´┐Żci 4000z´┐Ż. Z tej kwoty zakupiono stroje dla orkiestry i przeprowadzono warsztaty. Pozyskano te´┐Ż dotacj´┐Ż z Gminy Walce  w wysoko´┐Żci 1600 z´┐Ż na organizacj´┐Ż Gminnego Dnia Kobiet. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce wspó´┐Żpracowa´┐Żo z Rad´┐Ż So´┐Żeck´┐Ż w Walcach poprzez wspó´┐Żorganizacj´┐Ż do´┐Żynek gminnych , upi´┐Żkszaniu miejscowo´┐Żci, wzbogacaniu zasobów i utrzymaniu wyremontowanej izby tradycji. Zorganizowano festyn ´┐Żrodowiskowy, wycieczki do Piekar ´┐Żl´┐Żskich, wspólne powitanie Nowego Roku  2017.Cz´┐Żonkowie Stowarzyszenia wspó´┐Żpracowali z ko´┐Żem DFK Walce wspó´┐Żorganizuj´┐Żc ró´┐Żne imprezy i przedsi´┐Żwzi´┐Żcia. Kontynuowana by´┐Ża wspó´┐Żpraca z organizacjami dzia´┐Żaj´┐Żcymi w naszej miejscowo´┐Żci.

Na bie´┐Ż´┐Żco redagowana by´┐Ża  przez Zarz´┐Żd stowarzyszenia strona internetowa wsi www.naszewalce@pl. Wspólnymi si´┐Żami opracowany zosta´┐Ż  kalendarz na rok 2017, zawieraj´┐Żcy zdj´┐Żcia  Walec i ich mieszka´┐Żców, który zosta´┐Ża wydana nak´┐Żadem funduszu so´┐Żeckiego.

   Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce  korzysta´┐Żo z lokalu bezp´┐Żatnie u´┐Życzonego przez Wójta Gminy Walce, o powierzchni 9m2. Stowarzyszenie nie prowadzi´┐Żo dzia´┐Żalno´┐Żci odp´┐Żatnej, ani dzia´┐Żalno´┐Żci gospodarczej.

Wszyscy cz´┐Żonkowie Zarz´┐Żdu oraz stowarzyszenia pracowali nieodp´┐Żatnie.

Stowarzyszenie dokona´┐Żo rozliczenia z Urz´┐Żdem Skarbowym w Krapkowicach poprzez za´┐Żo´┐Żenie zeznania podatkowego CIT- 8.

 Nasz Dzie´┐Ż kobiet

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Walce by´┐Żo wspó´┐Żorganizatorem spotkania z okazji Dnia Kobiet. Zaproszone zosta´┐Ży panie z ca´┐Żej gminy Walce. 7 marca sala Gminnego O´┐Żrodka Kultury zape´┐Żni´┐Ża si´┐Ż kobietami. Na pocz´┐Żtek by´┐Ż s´┐Żodki pocz´┐Żstunek oraz prezenty: co´┐Ż do podlewania( kwiatek),co´┐Ż do przegryzienia (okolicz- no´┐Żciowe cukierki) oraz co´┐Ż dla cia´┐Żka (myde´┐Żko Fa).Wszystkie panie zosta´┐Ży serdecznie powitane przez Wójta Gminy Walce, pana Bernarda Kubat´┐Ż i organizatorki. Wieczór by´┐Ż pe´┐Żen atrakcji: ´┐Żpiewów, wspólnego biesiadowania, konkursów, wyst´┐Żpów kabaretowych.

img_4823_01

img_4848 

Jeden z konkursów polega´┐Ż na nawlekaniu ig´┐Ży, jednak zawodniczki musia´┐Ży to wykona´┐Ż maj´┐Żc na r´┐Żkach robocze r´┐Żkawice.

img_4834

"Miss ig´┐Ży" zosta´┐Ża pani Susane Szczepanek.

img_4836_01

Inny konkurs wymaga´┐Ż od uczestników ró´┐Żnego rodzaju sprawno´┐Żci.

img_4843

By´┐Ż te´┐Ż konkurs bicia piany."Miss piany" zosta´┐Ża pani Sylwia Stok´┐Żosa.

img_4854

oraz jedzenia kie´┐Żbasy zawieszonej na sznurku. Zwyci´┐Żczyni´┐Ż tego konkursu zosta´┐Ża pani Irena Nowak, która zdoby´┐Ża tytu´┐Ż "miss podniebienia".

img_4873

W konkursie na obieranie ziemniaka plastikowym no´┐Żykiem zwyci´┐Ży´┐Ża pani Anna Pecuch, za co otrzyma´┐Ża status "miss t´┐Żpego no´┐Żyka"

img_4878 

 Spotkanie zosta´┐Żo zorganizowane jako zadanie publiczne"Organizacja gminnego Dnia Kobiet" i by´┐Żo wspó´┐Żfinansowane z bud´┐Żetu Gminy Walce.

 

Sprawozdanie

z dzia´┐Żalno´┐Żci Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Walce za 2015r.

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce z siedzib´┐Ż w Walcach  ul.Lipowa 2,

47-344 Walce, wpisane do Krajowego Rejestru S´┐Żdowego 0000306955, numer REGON -160198707

 

Cz´┐Żonkowie Zarz´┐Żdu : Gizela Kunert     - prezes- Walce ul. Mickiewicza 21

                                       Rudolf Koch       - z-ca prezesa -Walce ul. R.Urbana

                                       Danuta Janiczek  - skarbnik- Walce ul.Opolska 29

                                       Regina Mucha     - sekretarz -Walce ul.Mickiewicza 4

 

Cele statutowe :

Celem dzia´┐Żania Stowarzyszenia jest:

1) dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż wspomagaj´┐Żca rozwój wspólnot i spo´┐Żeczno´┐Żci lokalnych;

2) dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż wspomagaj´┐Żca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsi´┐Żbiorczo´┐Żci;

3) nauka, edukacja, o´┐Żwiata i wychowanie;

4) krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i m´┐Żodzie´┐Ży;

5) kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji;

6) ekologia i ochrona zwierz´┐Żt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego;

7) upowszechnianie wiedzy o UE oraz mo´┐Żliwo´┐Żci pozyskiwania funduszy,

8) upowszechnianie i ochrona wolno´┐Żci i praw cz´┐Żowieka oraz swobód obywatelskich, a tak´┐Że dzia´┐Żania wspomagaj´┐Żce rozwój demokracji, w szczególno´┐Żci na rzecz mieszka´┐Żców wsi Walce.

 

 


   „Po´┐Żyteczne  wakacje 2009"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce zorganizowa´┐Żo zaj´┐Żcia dla dzieci pod has´┐Żem "Nasze Walce upi´┐Żkszamy, wakacje ciekawie sp´┐Żdzamy" dzi´┐Żki dofinansowaniu z Fundacji Wspomagania Wsi. Celem projektu by´┐Żo zapewnienie 20 osobowej grupie dzieci w wieku  7-12 opieki podczas wakacji, a tak´┐Że upi´┐Żkszenie miejscowo´┐Żci w której mieszkaj´┐Ż poprzez posadzenie krzewów, zorganizowanie dwóch skwerów oraz zadbanie o ´┐Żad, porz´┐Żdek
    i estetyk´┐Ż  ju´┐Ż istniej´┐Żcych klombów  i terenów zielonych.
    Podczas  zaj´┐Ż´┐Ż dzieci przygotowaly plan dzia´┐Żania, dokonaly zakupu potrzebnych
    materia´┐Żów  , narz´┐Żdzi i przyst´┐Żpily do pracy. Zagospodarowany zostal teren wokó´┐Ż
    remizy OSP w Walcach,  obok przystanku autobusowego, a tak´┐Że posadzone zostaly
    krzewy za budynkiem OSP. Wysprz´┐Żtane zostaly klomby i rabaty istniej´┐Żce  we wsi.
    Dzi´┐Żki tym pracom dzieci mia´┐Ży mo´┐Żliwo´┐Ż´┐Ż wykorzystania zdobytej wiedzy w
    praktyce. Chceli´┐Żmy te´┐Ż  pokaza´┐Ż jak niewiele trzeba, aby upi´┐Żkszy´┐Ż nasze otoczenie.
    Realizacja  projektu dala mo´┐Żliwo´┐Ż´┐Ż ciekawego i po´┐Żytecznego sp´┐Żdzenia wolnego
    czasu. Chcieli´┐Żmy te´┐Ż zaszczepi´┐Ż w m´┐Żodych ludziach potrzeb´┐Ż dbania o najbli´┐Ższe
   otoczenie, utrzymania go w czysto´┐Żci i poszanowania pracy innych ludzi.
   Oprócz dzia´┐Ża´┐Ż wymienionych wy´┐Żej zorganizowali´┐Żmy ciekawe zaj´┐Żcia:
    sportowe, ´┐Żwietlicowe, wycieczki, piknik, konkursy.
    Zaj´┐Żcia prowadzone byly 5 godzin dziennie, przez dwa tygodnie, przez nauczycieli
    miejscowej szko´┐Ży podstawowej, pracowników Gminnego O´┐Żrodka Kultury w Walcach
    oraz przy pomocy rodziców.
    Projekt realizowany byl w sali twórczo´┐Żci ludowej przy GOK w Walcach, która
    jest udost´┐Żpniona mieszka´┐Żcom naszej miejscowo´┐Żci na realizacj´┐Ż ró´┐Żnych dzia´┐Ża´┐Ż.
    Przy niej znajduje si´┐Ż kuchnia, tam byly przygotowywane posi´┐Żki.
    Efektem realizacji projektu bylo:
    - bezpieczne i ciekawe sp´┐Żdzenie wakacji przez grup´┐Ż 20 dzieci, zapewnienie im
      ciekawych i ró´┐Żnorodnych zaj´┐Ż´┐Ż
    - utworzenie kolejnych terenów zielonych i ukwiecenie naszej wsi
    - upi´┐Żkszenie terenu wokó´┐Ż OSP
    - porz´┐Żdek, ´┐Żad na istniej´┐Żcych klombach
    - album dokumentuj´┐Żcy przebieg projektu


p8040021_400 
   Promocja projektu

Inicjatywa Stowarzyszenia o zorganizowaniu „Po´┐Żytecznych wakacji 2009" by´┐Ża promowana na stronie internetowej gminy Walce oraz w lokalnej prasie tj. „Tygodnik Krapkowickim" i dodatku lokalnym „Nowej Trybuny Opolskiej". Informacja o projekcie zosta´┐Ża umieszczona w formie plakatów w sklepach oraz na tablicach informacyjnych

p8130207_400 

STRONA GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI
Strona zosta┼éa sfinansowana z Funduszu Urz─Ödu Marsza┼ékowskiego Wojewodztwa Opolskiego w ramach projektu "Nasze okno na ┼Ťwiat"
© 2009 by NaszeWalce.pl | Wykonanie: ARCUS & iD7