TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Nasze Walce | Organizacje - Związek Kobiet Śląskich
Strona główna | Jesteś w dziale:

Organizacje - Związek Kobiet Śląskich

 Wystawa stołów wielkanocnych 2014

W niedzielę, 6 kwietnia 2014 roku w sali gimnastycznej  gimnazjum w Strzeleczkach odbyła się doroczna wystawa stołów wielkanocnych. W wystawie wzięło udział 14 kół Związku Śląskich Kobiet Wiejskich. Wszystkie stoły były zapełnione przepysznym jedzeniem i ozdobami wielkanocnymi.

sam_4028

sam_4031

sam_4035

sam_4040

sam_4043

sam_4045

sam_4054 

 

 

 

Wystawa stołów wielkanocnych.

W tym roku Związek Kobiet Śląskich zorganizował wystawę stołów wielkanocnych w Kórnicy. W niedzielę palmową w tutejszej szkole swoje stoły wystawiły panie a całego województwa opolskiego. Nie zabrakło tam też pań z naszej miejscowości. 

sam_0104

Przygotowały one niezwykle barwny i smakowity stół. Zwiedzający mogli podziwiać nie tylko dzieła sztuki kulinarnej, ale też piękne ozdoby.

sam_0105

Równie okazale prezentował się stół przygotowany przez Zarząd ZKŚ.

sam_0107

Królowały na nim kroszonki wykonane przez przewodniczącą Związku, panią Marię Żmija- Glombik.

 

 

Wycieczki do ciepłych źródeł

W sierpniu, dwukrotnie nasza organizacja zorganizowała rodzinne wyjazdy na basen termalny do Lipowych Laźni w Czechach. Wzięło w nich udział prawie 90 osób.Po przejechaniu malowniczej trasy przez czeskie góry, uczestnicy wypoczywali w ciepłej i leczniczej wodzie.

Festyn na Antoszce

Tradycją naszej wsi stał się dwudniowy festyn na Antoszce organizowany przez Związek Śląskich Kobiet Wiejskich. W tym roku odbył się on w dniach 23-24 lipca.W sobotni wieczór uczestników festynu bawił zespół "IN-SPE", a rolę moderatora pełnił p. Leon Malcharczyk.W niedzielę zabawa rozpoczęła się już o 1530  . W programie znalazły się występy mażoretek z Leśnicy, studio piosenki "Bis", Swen Sollich, Simone Bieniek oraz Anita Bartoń i Paulina Magosz. Podczas występów goście mogli posilić się pysznymi wypiekami waleckich gospodyń oraz różnymi potrawami z grilla.Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Były to m.in. przejażdżka na wielbłądzie, dmuchany zamek, konkursy z nagrodami.Wieczorem miała miejsce zabawa taneczna z zespołem "Aries".

 

Wystawa wielkanocnych stołów

W niedzielę, 10 kwietnia 2011r. w Pawłowiczkach,  Związek Wiejskich Kobiet Śląskich zaprezentował wystawę stołów wielkanocnych. Swoje potrawy i wypieki wystawiły 24 koła tego związku. Nie zabrakło tam i naszych gospodyń. Na stole przygotowanym przez waleckie gospodynie były sałatki, pasztety, wędliny oraz wiele słodkości m.in. babki, zajączki z wafli i ciasta biszkoptowego oraz wielki piętrowy, tradycyjny śląski tort. Świetnie prezentowała się też pieczona kaczka. Walecki stół wielkanocny przybrany był ozdobami wykonanymi przez panie z Walec. 

Pielgrzymka do Medjugorje 

 14 mieszkańców naszej miejscowości uczestniczyli w wycieczko-pielgrzymce zorganizowanej przez Związek Kobiet Wiejskich. W programie było zwiedzanie Plitvickich Jezior, Mostaru, Dubrownika, Splitu oraz wodospadów Kravica.Bardzo ważnym punktem programu był pobyt w Medjugorie, a także odwiedzenie sanktuarium maryjnego w Mariazell.Znalazł sie też czas na wypoczynek nad Adriatykiem.Każdy z uczestników tego wyjazdu miał możliwość znaleść coś dla siebie.

wyc1_400

Na zdjęciu sołtysi Żużeli i Walec w regionalnych strojach bośniackich w Mostarze w otoczeniu uczestników wycieczki.

wyc2_400

Uczestnicy wycieczki przed pensjonatem w Medjugorie.

STRONA GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI
Strona została sfinansowana z Funduszu Urzędu Marszałkowskiego Wojewodztwa Opolskiego w ramach projektu "Nasze okno na świat"
© 2009 by NaszeWalce.pl | Wykonanie: ARCUS & iD7