TA STRONA U»YWA COOKIE

X Nie pokazuj wiŕcej
Dowiedz siŕ wiŕcej o celu ich u┐ywania w przegl▒darce.
Korzystaj▒c ze strony wyra┐asz zgodŕ na u┐ywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl▒darki
Nasze Walce | Organizacje - Zwi´┐Żzek Emeryt´┐Żw i Rencist´┐Żw
Strona g┼é├│wna | Jeste┼Ť w dziale:

Organizacje - Zwi´┐Żzek Emeryt´┐Żw i Rencist´┐Żw

Obchody Światowego Dnia Seniora

11 pa┼║dziernika w hali widowiskowo-sportowej w Krapkowicach Otm─Öcie odby┼éa si─Ö biesiada seniorów zorganizowana przez oddzia┼é rejonowy Polskiego Zwi─ůzku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Wspólnie bawili si─Ö cz┼éonkowie kó┼é oddzia┼éowych w powiecie krapkowickim. W imprezie wzi─Ö┼éo udzia┼é 46 cz┼éonków naszego ko┼éa.

 

img20191114wa0003 

img20191114wa0002
 

Podczas spotkania Zarz─ůd Zwi─ůzku wr─Öczy┼é odznaczenia i podzi─Ökowania za wsparcie dzia┼éa┼ä na rzecz emerytów i rencistów. Z naszego ko┼éa odznaczenie otrzyma┼éa pani Barbara ┼╗ak. Podzi─Ökowanie w formie dyplomów otrzymali: Ma┼égorzata Glombik, Maria Toszek, El┼╝bieta Dreszer, El┼╝bieta Filusz, Teresa Wieczorek oraz Walter Wieczorek. Po cz─Ö┼Ťci oficjalnej by┼éa cz─Ö┼Ť─ç artystyczna. By┼é s┼éodki pocz─Östunek i  pyszny obiad.

img20191114wa0007 

Wspólna zabawa przy muzyce trwa┼éa wiele godzin. Przejazd autokarem z Walec do Otm─Ötu zasponsorowa┼é Wójt Gminy Walce.

 img20191114wa0006

Spotkanie integracyjne waleckich seniorów

 Ju┼╝ po raz dziewi─ůty waleccy seniorzy spotkali si─Ö pod koniec wakacji, aby poby─ç ze sob─ů, porozmawia─ç, po┼Ťpiewa─ç, no i czego┼Ť si─Ö nauczy─ç. Wszystkie dotychczasowe spotkania mia┼éy miejsce w gospodarstwie agroturystycznym "Zacisze" na Antoszce. Tak te┼╝ by┼éo planowane w tym roku. Ch─Ö─ç uczestniczenia w spotkaniu wyrazi┼éo 110 osób.

dscn0057_02 

Panie z zarz─ůdu waleckiego ko┼éa ZERiI ju┼╝ wcze┼Ťniej wszystko zaplanowa┼éy, zakupi┼éy potrzebne materia┼éy, jednak pogoda pokrzy┼╝owa┼éa im plany. W ┼Ťrodowy poranek, 21 sierpnia, bardzo si─Ö och┼éodzi┼éo, wia┼é mocny wiatr, s┼éowem aura nie sprzyja┼éa biesiadzie na wolnym powietrzu. Postanowiono wi─Öc przenie┼Ť─ç imprez─Ö na sal─Ö widowiskow─ů GOK w Walcach. Spotkanie rozpocz─Ö┼éa przewodnicz─ůca Zarz─ůdu Ko┼éa ZERiI w Walcach, pani Danuta Janiczek, która powita┼éa zaproszonych go┼Ťci i wszystkich uczestników. Imprez─Ö sw─ů obecno┼Ťci─ů zaszczycili Wójt Gminy Walce, pan Marek ┼Ümiech ,przedstawicielki Zarz─ůdu Powiatowego z przewodnicz─ůc─ů Zarz─ůdu, pani─ů Danut─ů Ko┼éontaj na czele oraz so┼étys wsi Walce, pan Jan Kunert.

 dscn0054_01

Następnie zostały wręczone legitymacje członkowskie nowym członkom koła- paniom Annie Pyrkacz, Beacie Richter, Marii Morawiec, Ewie Wieczorek oraz panu Henrykowi Majwald.

 dscn0078_01

Potem by┼é czas na pocz─Östunek, rozmowy, wspólne ┼Ťpiewanie.

dscn0052_01 

Uczestników spotkania bawi┼é DJ „Romus", który zach─Öca┼é do zabawy, opowiada┼é dowcipy, intonowa┼é znany wszystkim piosenki biesiadne.

dscn0072_01 

Spotkanie mia┼éo na celu nie tylko zabaw─Ö, ale i nauk─Ö. W spotkaniu uczestniczy┼éa bowiem pani Ma┼égorzata P┼éaszczyk- Waligórska, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, która w bardzo przyst─Öpny i atrakcyjny sposób przestrzega┼éa zebranych przed nieroztropnymi zakupami, oszustami, doradza┼éa jak ubiega─ç si─Ö o swoje prawa.

 dscn0067

Zebrani zadawali pytania, dzielili si─Ö swoimi do┼Ťwiadczeniami za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.       Po prelekcji by┼é czas na kolacj─Ö, tym razem nie by┼éa to kie┼ébaska z grilla, lecz ciep┼ée danie. Gdy ju┼╝ go┼Ťcie si─Ö posilili zabawa rozpocz─Ö┼éa si─Ö na dobre. By┼éy kó┼éeczka, w─Ö┼╝yki, s┼éowem ca┼éa sala opanowana przez seniorów.

 dscn0088

Spotkanie integracyjno- edukacyjne by┼éo wspó┼éfinansowane  przez Wójta Gminy Walce i Zarz─ůd Powiatu Krapkowickiego w ramach projektów dla osób w wieku emerytalnym.

 

Wycieczka naszych seniorów

10 lipca nasi seniorzy udali si´┐Ż na wycieczk´┐Ż turystyczno- krajoznawcz´┐Ż do Brzegu. O ósmej rano wyruszyli z parkingu w Walcach, by po nieca´┐Żych dwóch godzinach dotrze´┐Ż do celu. Tam powita´┐Ża wycieczkowiczów pani przrwodnik Maria, która najpierw oprowadzi´┐Ża grup´┐Ż po Zamku Piastów ´┐Żl´┐Żskich zwanym te´┐Ż "´┐Żl´┐Żskim Wawelem".

dscn0015_01

Zwiedzano komnaty i znajduj´┐Żce si´┐Ż w nich ekspozycje,

dscn0012

a tak´┐Że podziemia, w których znajduj´┐Ż si´┐Ż kopie sarkofagów Piastów ´┐Żl´┐Żskich.

dscn0017_01

Pani przewodnik zaprowadzi´┐Ża te´┐Ż zwiedzaj´┐Żcych do kaplicy ´┐Żw. Jadwigi.

dscn0020_02

Po opuszczeniu placu zamkowego grupa zwiedzi´┐Ża dwa przepi´┐Żkne ko´┐Żcio´┐Ży: barokowy p.w.Podwy´┐Ższenia Krzy´┐Ża ´┐Żwi´┐Żtego i gotycki p.w. ´┐Żw. Miko´┐Żaja oraz brzeski ratusz.

dscn0026 

Na zako´┐Żczenie zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli podziwia´┐Ż ko´┐Żció´┐Ż w Ma´┐Żujowicach, gdzie ´┐Żwietnie zachowa´┐Ży si´┐Ż polichromie.

 

dscn0029_01
 

 

Po intensywnym zwiedzaniu wszystkim dopisywa´┐Ży apetyty. Smakowa´┐Ż nie tylko obiad w restauracji "Mario", ale te´┐Ż kawa i desery w "Bidzie".

Wycieczka by´┐Ża wspó´┐Żfinansowana ze ´┐Żrodków Starostwa Powiatowego w Krapkowicach i Wójta Gminy Walce, w ramach projektów "Aktywne i po´┐Żyteczne wakacje waleckich seniorów". Kolejna cz´┐Ż´┐Ż projektów odb´┐Żdzie si´┐Ż 21 sierpnia na Antoszce.

Waleccy emeryci poprawiali kondycj´┐Ż

W miesi´┐Żcu marcu waleccy emeryci rozpocz´┐Żli realizacj´┐Ż projektu wspó´┐Żfinansowanego przez Gmin´┐Ż Walce pod nazw´┐Ż „Poprawa kondycji emerytów poprzez zaj´┐Żcia ruchowe i rekreacyjne". W ramach projektu zorganizowano 8 wyjazdów na basen „Delfin" w Krapkowicach . Korzysta´┐Żo z nich ka´┐Żdorazowo trzydziestu emerytów ( 20 osób z Walec i 10 ze Straduni). Zaj´┐Żcia na basenie nie tylko poprawia´┐Ży kondycj´┐Ż fizyczn´┐Ż, ale by´┐Ży te´┐Ż okazj´┐Ż do wymiany do´┐Żwiadcze´┐Ż, wra´┐Że´┐Ż, cz´┐Żsto przepisów kulinarnych, czy wymiany informacji. By´┐Ż to mile i po´┐Żytecznie sp´┐Żdzony czas. Projekt uczestnicy zako´┐Żczyli spotkaniem integracyjnym w restauracji „ Red- Pepper" w Krapkowicach. Ca´┐Żkowity koszt zadania to 4628z´┐Ż, z czego dofinansowanie z Gminy Walce wynosi´┐Żo 4128 z´┐Ż.

img20190412wa0002 

 

Spotkanie karnawa´┐Żowe waleckich emerytów

 Jak co roku pod koniec karnawa´┐Żu waleccy seniorzy spotykaj´┐Ż si´┐Ż, aby si´┐Ż pobawi´┐Ż, porozmawia´┐Ż, powspomina´┐Ż. W tym roku spotkanie odby´┐Żo si´┐Ż 19 lutego. Wzi´┐Żo w nim udzia´┐Ż 89 cz´┐Żonków waleckiego ko´┐Ża Zwi´┐Żzku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

dscn0358 

Spotkanie rozpocz´┐Ża przewodnicz´┐Żca Zarz´┐Żdu, pani Danuta Janiczek, która powita´┐Ża wszystkich zebranych oraz zaproszonych go´┐Żci. W imprezie bra´┐Ż udzia´┐Ż wójt gminy Walce, pan Marek ´┐Żmiech, so´┐Żtys wsi Walce, Jan Kunert oraz przedstawicielki Zarz´┐Żdu Powiatowego w Krapkowicach.

dscn0366 

Przewodnicz´┐Żca powita´┐Ża w gronie seniorów kolejnych cz´┐Żonków waleckiego ko´┐Ża. W tym roku  powi´┐Żkszy´┐Żo si´┐Ż ono a´┐Ż o 12 cz´┐Żonków. Obecnie liczy 119 osób. Nowym cz´┐Żonkom zosta´┐Ży wr´┐Żczone legitymacje cz´┐Żonkowskie.

 dscn0373

Nast´┐Żpnie g´┐Żos zabra´┐Ż pan Wójt, który podzi´┐Żkowa´┐Ż za zaproszenie i ´┐Życzy´┐Ż wszystkim mi´┐Żego popo´┐Żudnia i wieczoru. Obieca´┐Ż te´┐Ż wesprze´┐Ż seniorów poprzez finansowanie wyjazdów na wycieczki i basen. Same s´┐Żowa uznania dla Zarz´┐Żdu waleckiego ko´┐Ża pad´┐Ży z ust przedstawicielki zarz´┐Żdu Powiatowego ZERiI. Przy pysznej kawie i ciastkach czas szybko mija´┐Ż.

dscn0368 

Go´┐Żci bawi´┐Ż DJ Grzegorz .  Po pl´┐Żsach wybornie smakowa´┐Ża kolacja. Go´┐Żcie bawili si´┐Ż do pó´┐Żnego wieczora.

dscn0379 

 

Gwarnie, weso´┐Żo i po´┐Żytecznie

Tak mo´┐Żna okre´┐Żli´┐Ż spotkanie seniorów w dniu 22 sierpnia na Antoszce. Piknik pod nazw´┐Ż „Po´┐Żegnanie lata" organizuje od kilku lat zarz´┐Żd waleckiego Ko´┐Ża Zwi´┐Żzku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zast´┐Żpca przewodnicz´┐Żcej ko´┐Ża, pani Barbara ´┐Żak serdecznie powita´┐Ża przyby´┐Żych go´┐Żci i uczestników ´┐Życz´┐Żc im mi´┐Żego pobytu i dobrych wra´┐Że´┐Ż.

img_9286 

 W tym roku swoj´┐Ż obecno´┐Żci´┐Ż zaszczyci´┐Ż zebranych starosta krapkowicki, pan Maciej Sonik, który obdarowa´┐Ż seniorów dobrym s´┐Żowem, mi´┐Żym u´┐Żmiechem, a tak´┐Że s´┐Żodyczami. Na spotkanie przybyli te´┐Ż przedstawiciele Zarz´┐Żdu Rejonowego Zwi´┐Żzku Emerytów, pani Wanda Kuty´┐Żo i pan Józef Gut, zawsze mile u nas widziani. Go´┐Żciem by´┐Ż te´┐Ż dyrektor GOK Walce, pan Marek ´┐Żmiech, który dla waleckich seniorów ma „otwarte serce". Nie zabrak´┐Żo te´┐Ż so´┐Żtysa Walec, pana Jana Kunerta.

img_9290 

W cieniu drzew, przy ´┐Żpiewie ptaków i d´┐Żwi´┐Żkach muzyki granej przez przedstawiciela m´┐Żodzie´┐Ży Grzesia Tork´┐Ż, ciasto i kawa smakowa´┐Ży o wiele lepiej ni´┐Ż w domu.

img_9291 

 Kolejnym wydarzeniem popo´┐Żudnia by´┐Żo spotkanie z policjantami. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, aspirant sztabowy Jaros´┐Żaw Waligóra przy wsparciu dzielnicowych przyst´┐Żpnie i jasno zaznajomi´┐Ż zebranych w jaki sposób dzia´┐Żaj´┐Ż oszu´┐Żci, jak si´┐Ż nie da´┐Ż oszuka´┐Ż i gdzie szuka´┐Ż pomocy. W swym wyst´┐Żpieniu posi´┐Żkowa´┐Ż si´┐Ż sytuacjami jakie mia´┐Ży miejsce w naszym powiecie. Zebrani zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpuj´┐Żce odpowiedzi. Pogadanka ta by´┐Ża zaplanowana w ramach projektu „Aktywne i po´┐Żyteczne wakacje seniora" wspó´┐Żfinansowanego przez Zarz´┐Żd Powiatu Krapkowickiego.

img_9294 

Potem nadszed´┐Ż czas na pocz´┐Żstunek- kie´┐Żbaski ugrillowane przez so´┐Żtysa oraz kartofelsalat przygotowany przez gospodyni´┐Ż obiektu. Apetyty dopisywa´┐Ży, muzyka gra´┐Ża i kto chcia´┐Ż móg´┐Ż pota´┐Żcowa´┐Ż albo powalcowa´┐Ż. By´┐Ży rozmowy, ´┐Żpiewy i du´┐Żo ´┐Żmiechu.

Gdy s´┐Żo´┐Żce uk´┐Żada´┐Żo si´┐Ż do snu, trzeba by´┐Żo wraca´┐Ż do domu. Ci, którzy przyjechali na rowerach, zgodnie z zaleceniami policjantów, wracali z w´┐Ż´┐Żczonym o´┐Żwietleniem, oznakowani i g´┐Żsiego.

Zarz´┐Żd Ko´┐Ża Emerytów w Walcach znowu stan´┐Ż´┐Ż na wysoko´┐Żci zadania. By´┐Żo to bardzo udane popo´┐Żudnie. Spotkanie na Antoszce na pewno zostanie w pami´┐Żci uczestników a´┐Ż do nast´┐Żpnego roku, tym bardziej ´┐Że by´┐Ż to czas sp´┐Żdzony gwarnie, weso´┐Żo i po´┐Żytecznie.

                                                                                                    Teresa Wieczorek

 

 

Wycieczka do Pszczyny i Gocza´┐Żkowic

 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Walce we wspó´┐Żpracy z Zarz´┐Żdem Powiatu Krapkowickiego realizuje projekt „Aktywne i po´┐Żyteczne wakacje seniorów”. Pierwsze zadanie zosta´┐Żo zrealizowane w ´┐Żrod´┐Ż, 4 lipca. Grupa waleckich seniorów uda´┐Ża si´┐Ż na wycieczk´┐Ż do Pszczyny. Po przyje´┐Żdzie na miejsce by´┐Ż czas na spacer po parku oraz krótki odpoczynek. Potem uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikami pi´┐Żkny pa´┐Żac. Wszystkie odwiedzane sale wzbudza´┐Ży podziw, najwi´┐Żksze wra´┐Żenie zrobi´┐Ża jednak na zwiedzaj´┐Żcych jadalnia, pe´┐Żni´┐Żca te´┐Ż funkcj´┐Ż sali balowej. Ciekawa te´┐Ż by´┐Ża historia ksi´┐Żnej Daisy.

img_8986 

Kolejnym punktem programu by´┐Żo zwiedzanie zagrody ´┐Żubrów. S´┐Ż tam ró´┐Żne zwierz´┐Żta, ´┐Żcie´┐Żka edukacyjna, wystawy fauny i flory wyst´┐Żpuj´┐Żcej w okolicy Pszczyny. Oczywi´┐Żcie najwi´┐Żksz´┐Ż atrakcj´┐Ż by´┐Ża rodzina ´┐Żubrów, która w´┐Ża´┐Żnie spo´┐Żywa´┐Ża obiad. Potem wycieczka uda´┐Ża si´┐Ż do Gocza´┐Żkowic, gdzie znajduj´┐Ż si´┐Ż pokazowe ogrody. Po pysznym obiedzie, w towarzystwie przewodników, grupa zwiedzi´┐Ża aran´┐Żacje ró´┐Żnych ogrodów np. zimowy, wiejski, skandynawski, angielski i wiele innych. Panie przewodniczki ciekawie opowiada´┐Ży o niektórych okazach kwiatów, krzewów i drzew. Spacer po ogrodach by´┐Ż do´┐Ż´┐Ż wyczerpuj´┐Żcy, gdy´┐Ż s´┐Żo´┐Żce mocno grza´┐Żo, a i teren ogrodów jest rozleg´┐Ży. Trzeba by´┐Żo wzmocni´┐Ż organizm kaw´┐Ż i ciastem. Po deserze by´┐Ż czas na zakupy w pobliskim centrum ogrodniczym. Pe´┐Żni wra´┐Że´┐Ż i zakupionych kwiatów wycieczkowicze udali si´┐Ż w stron´┐Ż Walec. Kolejnym zadaniem projektu b´┐Żdzie spotkanie integracyjne na Antoszce. Go´┐Żciem specjalnym b´┐Żdzie policjant, który b´┐Żdzie ostrzega´┐Ż seniorów przed ró´┐Żnymi oszustami.

 

 

Projekt dla seniorów

W miesi´┐Żcach marzec - maj realizowany by´┐Ż projekt skierowany do seniorów z naszej gminy "Poprawa kondycji emerytów poprzez zaj´┐Żcia ruchowe i rekreacyjne", wspó´┐Żfinansowany przez Wójta Gminy Walce. Podczas jego realizacji  zorganizowano 4 wyjazdy na basen do Krapkowic.

img20180601wa0007 

Odby´┐Ża si´┐Ż wycieczka do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

img_8698

img_8700

img_8704

oraz do Mosznej.

img_8707 

Spotkanie karnawa´┐Żowe

Jak co roku pod koniec karnawa´┐Żu nasi seniorzy spotykaj´┐Ż si´┐Ż, aby si´┐Ż pobawi´┐Ż, porozmawia´┐Ż, powspomina´┐Ż. W tym roku spotkanie odby´┐Żo si´┐Ż 7 lutego. Wzi´┐Żo w nim udzia´┐Ż 83 cz´┐Żonków waleckiego ko´┐Ża ZERiI.

 img_8334

Spotkanie rozpocz´┐Ża przewodnicz´┐Żca Zarz´┐Żdu pani Danuta Janiczek, która powita´┐Ża wszystkich zebranych oraz zaproszonych go´┐Żci.

img_8336

W imprezie bra´┐Ż udzia´┐Ż wójt gminy Walce, pan Bernard Kubata, dyrektor GOK, pan Marek ´┐Żmiech, so´┐Żtys wsi Walce, Jan Kunert oraz przedstawiciele Zarz´┐Żdu Powiatowego w Krapkowicach.

img_8342

Przewodnicz´┐Żca powita´┐Ża w gronie seniorów kolejnych cz´┐Żonków waleckiego ko´┐Ża. W tym roku  powi´┐Żkszy´┐Żo si´┐Ż ono o kolejnych 6 cz´┐Żonków. Obecnie liczy 116 osób. Nowym cz´┐Żonkom zosta´┐Ży wr´┐Żczone legitymacje cz´┐Żonkowskie.

img_20180206_154454 

Nast´┐Żpnie g´┐Żos zabra´┐Ż pan Wójt, który podzi´┐Żkowa´┐Ż za zaproszenie i ´┐Życzy´┐Ż wszystkim mi´┐Żego popo´┐Żudnia i wieczoru.Obieca´┐Ż te´┐Ż wesprze´┐Ż seniorów poprzez finansowanie wyjazdów na wycieczki i basen. Same s´┐Żowa uznania dla Zarz´┐Żdu waleckiego ko´┐Ża pad´┐Ży z ust przedstawicielki zarz´┐Żdu Powiatowego ZERiI. Przy pysznej kawie i ciastkach czas szybko mija´┐Ż.

img_8343_01

Go´┐Żci bawi´┐Ż DJ Denis, który umila´┐Ż czas zebranym m.in. graniem na niezwyk´┐Żym instrumencie- fletni Pana

img_8352

Zaprasza´┐Ż te´┐Ż obecnych do ta´┐Żca

img_8356
 Po pl´┐Żsach wybornie smakowa´┐Ża kolacja. Go´┐Żcie bawili si´┐Ż do pó´┐Żnego wieczora.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

15 listopada 2017 odby´┐Żo si´┐Ż zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszego ko´┐Ża Zwi´┐Żzku Emerytów Rencistów i Inwalidów. W zebraniu bra´┐Żo udzia´┐Ż 68 cz´┐Żonków, na 113 zapisanych.

img_8064 

Przebiega´┐Żo ono w mi´┐Żej i ´┐Życzliwej atmosferze, przy kawie i ciastku. Na pocz´┐Żtku wybrano przewodnicz´┐Żc´┐Ż zebrania, któr´┐Ż zosta´┐Ża pani Gizela Kunert.

img_8065 

Wybrano te´┐Ż komisje: mandatow´┐Ż, porozumiewawcz´┐Ż i wnioskow´┐Ż. Ust´┐Żpuj´┐Żcy Zarz´┐Żd z´┐Żo´┐Ży´┐Ż obszerne sprawozdanie ze swej pi´┐Żcioletniej dzia´┐Żalno´┐Żci.Po z´┐Żo´┐Żeniu sprawozdania przewodnicz´┐Żca ko´┐Ża podzi´┐Żkowa´┐Ża wszystkim cz´┐Żonkom Zarz´┐Żdu, szczególnie tym, którzy nie kandydowali na nast´┐Żpn´┐Ż kadencj´┐Ż, czyli panomi Barbarze Glombik i Teresie Wieczorek.

img_8063

 

img_8058 

W przerwie zebrania przewodnicz´┐Żca wr´┐Żczy´┐Ża legitymacj´┐Ż cz´┐Żonkowsk´┐Ż pani Rozwicie Tobias, nowej cz´┐Żonkini naszego ko´┐Ża. Panie z Zarz´┐Żdu Powiatowego wr´┐Żczy´┐Ży pani Teresie Wieczorek medal za zas´┐Żugi dla Zwi´┐Żzku( nie mog´┐Ża go odebra´┐Ż na uroczysto´┐Żci z okazji ´┐Żwiatowego Dnia Seniora w Krapkowicach.

img_8057 

W przerwie zebrania przewodnicz´┐Żca wr´┐Żczy´┐Ża legitymacj´┐Ż cz´┐Żonkowsk´┐Ż pani Rozwicie Tobias, nowej cz´┐Żonkini  naszego ko´┐Ża.

img_8061 

Po przerwie na kaw´┐Ż przyst´┐Żpiono do wyborów. wybierany by´┐Ż nowy zarz´┐Żd ko´┐Ża oraz delegaci na Zjazd Rejonowy. Komisja mandatowa stwierdzi´┐Ża prawomocno´┐Ż´┐Ż wyborów, a komisja porozumiewawcza kandydatów do nowego zarz´┐Żdu ko´┐Ża i  kandydatów delegatów na Zjazd Rejonowy. W g´┐Żosowaniu jawnym wybrano zarz´┐Żd ko´┐Ża w sk´┐Żadzie: Glombik Ingeborga, Glombik Ma´┐Żgorzata, Janiczek Danura, Kacan  Jadwiga, Torka Krystyna, Toszek Maria, Zimnol Teresa, ´┐Żak Barbara. Delegatami na Zjazd rejonowy zosta´┐Ży panie: Danuta Janiczek, Maria Toszek, Ingeborga Glombik.

Nowo wybrany zarz´┐Żd uda´┐Ż si´┐Ż na obrady, aby ukonstytuowa´┐Ż si´┐Ż. Po krótkich obradach zosta´┐Ż wybrany Zarz´┐Żd Ko´┐Ża Walce w sk´┐Żadzie;

przewodnicz´┐Żca- Danuta Janiczek

zast´┐Żpca- Barbara ´┐Żak

sekretarz- Teresa Zimnol

skarbnik I - Ingrborga Glombik

skarbnik II- Maria Toszek

cz´┐Żonkowie: Ma´┐Żgorzata Glombik

                 Jadwiga Kacan

                 Krystyna Torka

dsc_0003_02 

   Po dyskusji komisja wnioskowa przedstawi´┐Ża propozycje zada´┐Ż do pracy na nast´┐Żpn´┐Ż kadencj´┐Ż. Z´┐Żo´┐Żono te´┐Ż gratulacje nowemu Zarz´┐Żdowi i przewodnicz´┐Żcej, pani Danucie Janiczek. Po wyczerpaniu porz´┐Żdku obrad zebranie zako´┐Żczono.              

Obchody powiatowe Dnia Seniora

Na zaproszenie burmistrza Krapkowic i starosty powiatowego pi´┐Ż´┐Żdziesi´┐Żcioosobowa grupa waleckich seniorów uczestniczy´┐Ża w powiatowych obchodach ´┐Żwiatowego Dnia Seniora. W cz´┐Żci oficjalnej przemawia´┐Ż burmistrz Krapkowic, pan Andrzej Kasiura, starosta powiatu krapkowickiego, pan Maciej Sonik oraz przedstawicielki Zarz´┐Żdu Rejonowego PZERiI w Krapkowicach. By´┐Ży te´┐Ż podzi´┐Żkowania dla osób wspieraj´┐Żcych Zwi´┐Żzek. W´┐Żród nich znalaz´┐Ż si´┐Ż wójt naszej gminy, pan Bernard Kubata oraz dyrektor GOK Walce, pan Marek ´┐Żmiech,a tak´┐Że zespó´┐Ż "Waleckie Seniorki". Po z´┐Żo´┐Żeniu sprawozdania z dzia´┐Żalno´┐Żci w´┐Żadze Zarz´┐Żdu Powiatowego wr´┐Żczy´┐Ży medale dla zas´┐Żu´┐Żonych cz´┐Żonków Zwi´┐Żzku. Medal za wybitne zas´┐Żugi dla Oddzia´┐Żu PZERiI w Opolu otrzyma´┐Ży panie Danuta Janiczek i Teresa Wieczorek. Po cz´┐Żci oficjalnej nast´┐Żpi´┐Ż program artystyczny z udzia´┐Żem naszych "Waleckich Seniorek", artystów z operetki pozna´┐Żskiej i zespo´┐Żu, który biesiadnymi pie´┐Żniami umila´┐Żczas zgromadzonym.

Po´┐Żegnanie lata na Antoszce

I znów ´┐Żegnali´┐Żmy lato na Antoszce. Nasze ko´┐Żo Zwi´┐Żzku Emerytów Rencistów i Inwalidów od kilku lat organizuje spotkanie dla swoich cz´┐Żonków w gospodarstwie agroturystycznym na Antoszce. W tym roku odby´┐Żo si´┐Ż ono 24 sierpnia. Ju´┐Ż na pó´┐Ż godziny przed pi´┐Żtnast´┐Ż zacz´┐Żli pojawia´┐Ż si´┐Ż pierwsi go´┐Żcie.

img_7820

Czeka´┐Ży na nich udekorowane sto´┐Ży, przygotowane przez cz´┐Żonkinie Zarz´┐Żdu Zwi´┐Żzku.

img_7825

By´┐Ża kawa, ciasta i napoje ch´┐Żodz´┐Żce.

img_7836

Go´┐Żci przywita´┐Ża wiceprzewodnicz´┐Żca ko´┐Ża, pani Jadwiga Kacan.

img_7832

W spotkaniu uczestniczyli te´┐Ż zaproszeni go´┐Żcie- cz´┐Żonkowie zarz´┐Żdu powiatowego ZERiI w Krapkowicach.

img_7828

Potem by´┐Ż czas na rozmowy, s´┐Żuchanie muzyki i wspólne biesiadowanie.

img_7831

W cieniu drzew przyjemnie sp´┐Żdza´┐Żo si´┐Ż czas,a mimo upa´┐Żu nie by´┐Żo zbyt gor´┐Żco.

img_7837

Pod wieczór kie´┐Żbask´┐Ż z grilla przygotowali dla wszystkich zebranych so´┐Żtys Walec, Jan Kunert i w´┐Ża´┐Żciciel gospodarstwa, Norbert Kern.

img_7843 

Na ´┐Żwie´┐Żym powietrzu wszystkim dopisywa´┐Ży apetyt i humor.

Wycieczka do Wieliczki

Tradycj´┐Ż si´┐Ż ju´┐Ż sta´┐Żo, ´┐Że na pocz´┐Żtku lipca waleckie Ko´┐Żo Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje dla swoich cz´┐Żonków i sympatyków wycieczk´┐Ż. Zwiedzali´┐Żmy atrakcyjne miejsca Dolnego ´┐Żl´┐Żska, polskie góry i doliny, a tak´┐Że ciekawe miejsca w Czechach. W tym roku wyjechali´┐Żmy wczesnym rankiem, 3 lipca, do kopalni soli w Wieliczce. Wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż uczestników zwiedza´┐Ża to miejsce po raz pierwszy, byli i tacy którzy w Wieliczce byli w czasach swojej m´┐Żodo´┐Żci. Przewodnik oprowadza´┐Ż nas przez trzy godziny po kopalni. By´┐Żo to wspania´┐Że i niezapomniane prze´┐Życie. Zdj´┐Żcie zrobione w kaplicy ´┐Żw. Kingi b´┐Żdzie pami´┐Żtk´┐Ż na d´┐Żugie lata.

wieliczka 

                          Kolejnym punktem wycieczki by´┐Ż Kraków, gdzie zwiedzali´┐Żmy ko´┐Żció´┐Ż Mariacki Sukiennice i  rynek Starego Miasta, gdzie wypili´┐Żmy pyszn´┐Ż kaw´┐Ż, a wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż zaopatrzy´┐Ża si´┐Ż w pami´┐Żtki. Niektórzy uczestnicy wycieczki skusili si´┐Ż na przeja´┐Żd´┐Żk´┐Ż doro´┐Żk´┐Ż, a byli te´┐Ż i tacy którzy zwiedzali Kraków meleksem. Spacer wzd´┐Żu´┐Ż brzegów Wis´┐Ży zako´┐Żczy´┐Ż pobyt w Krakowie. Ostatnim miejscem zwiedzanym w tym dniu by´┐Ż zabytkowy zespó´┐Ż klasztorny  Karmelitów Bosych w Czernej. Tam po zwiedzeniu obiektu wycieczkowicze zjedli smaczny obiad .W wycieczce uczestniczy´┐Ży 44 osoby, w tym 10 seniorów z zaprzyja´┐Żnionego ko´┐Ża z D´┐Żbrówki Górnej i cztery osoby z Grocholubia. Wrócili´┐Żmy z obola´┐Żymi nogami, ale bardzo, bardzo zadowoleni, z nowymi do´┐Żwiadczeniami,

STRONA GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI
Strona zosta┼éa sfinansowana z Funduszu Urz─Ödu Marsza┼ékowskiego Wojewodztwa Opolskiego w ramach projektu "Nasze okno na ┼Ťwiat"
© 2009 by NaszeWalce.pl | Wykonanie: ARCUS & iD7