III walecki Oktoberfest

Dodane: 05.05.2020

W sobotę, 26 października, odbył się w naszej miejscowości Oktoberfest. Impreza była zorganizowana po raz trzeci przez DFK Walce, radę sołecką i LZS Walce Z roku na rok przybywa chętnych do udziału w biesiadzie. W sobotę sala widowiskowa waleckiego domu kultury, gdzie impreza była zorganizowana, pękała w szwach.
Wielu uczestników założyło na ten wieczór bawarskie stroje.

Na stołach królowało piwo, precle, kartofelsalat, golonki i inne pyszności. W imprezie, zwłaszcza w pierwszej części, brały udział całe rodziny. Dużo było osób młodych. Gości wciąż przybywało, więc organizatorzy musieli dostawiać stoły i krzesła. Punktem kulminacyjnym było otwarcie przez organizatorów imprezy beczki z piwem.

Została ona przywieziona prosto z Bawarii. Na początku biesiady gości bawiła Walecka Orkiestra  Dęta"Capri", która grała niemieckie "szlagry". W drugiej części imprezy gości bawił zespół "Soprano", jednak nie było zbyt wiele miejsca do tańczenia.
Organizatorzy dbali o to, aby kufle gości były zawsze pełne. Impreza była współfinansowana ze środków Konsulatu Generalnego RFN.