Procesja ku czci św. Marka
Dodane: 02.05.2026
W tym roku święto świętego Marka przypadła w sobotę. Uroczystości z tej okazji rozpoczęły się rano, o godz. 8.00 przy kapliczce na ulicy Podgórnej. Ksiądz proboszcz powitał parafian i rozpoczął nabożeństwo. Po odprawieniu przypadających na tę uroczystość modlitw i śpiewów uformowała się procesja z krzyżem i figurami na czele i udała się w stronę kościoła. Wierni z modlitwą na ustach przeszli ulicami Lipową i Słoneczną. W kościele została odprawiona msza święta w intencji wszystkich rolników i ich rodzin.
