Spotkanie integracyjne waleckich seniorów

Dodane: 05.05.2020

Już po raz dziewiąty waleccy seniorzy spotkali się pod koniec wakacji, aby pobyć ze sobą, porozmawiać, pośpiewać, no i czegoś się nauczyć. Wszystkie dotychczasowe spotkania miały miejsce w gospodarstwie agroturystycznym "Zacisze" na Antoszce. Tak też było planowane w tym roku. Chęć uczestniczenia w spotkaniu wyraziło 110 osób.

Panie z zarządu waleckiego koła ZERiI już wcześniej wszystko zaplanowały, zakupiły potrzebne materiały, jednak pogoda pokrzyżowała im plany. W środowy poranek, 21 sierpnia, bardzo się ochłodziło, wiał mocny wiatr, słowem aura nie sprzyjała biesiadzie na wolnym powietrzu. Postanowiono więc przenieść imprezę na salę widowiskową GOK w Walcach. Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca Zarządu Koła ZERiI w Walcach, pani Danuta Janiczek, która powitała zaproszonych gości i wszystkich uczestników. Imprezę swą obecnością zaszczycili Wójt Gminy Walce, pan Marek Śmiech ,przedstawicielki Zarządu Powiatowego z przewodniczącą Zarządu, panią Danutą Kołontaj na czele oraz sołtys wsi Walce, pan Jan Kunert.

Następnie zostały wręczone legitymacje członkowskie nowym członkom koła- paniom Annie Pyrkacz, Beacie Richter, Marii Morawiec, Ewie Wieczorek oraz panu Henrykowi Majwald.

Potem był czas na poczęstunek, rozmowy, wspólne śpiewanie.

Uczestników spotkania bawił DJ „Romus", który zachęcał do zabawy, opowiadał dowcipy, intonował znany wszystkim piosenki biesiadne.

Spotkanie miało na celu nie tylko zabawę, ale i naukę. W spotkaniu uczestniczyła bowiem pani Małgorzata Płaszczyk- Waligórska, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, która w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób przestrzegała zebranych przed nieroztropnymi zakupami, oszustami, doradzała jak ubiegać się o swoje prawa.

Zebrani zadawali pytania, dzielili się swoimi doświadczeniami za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.       Po prelekcji był czas na kolację, tym razem nie była to kiełbaska z grilla, lecz ciepłe danie. Gdy już goście się posilili zabawa rozpoczęła się na dobre. Były kółeczka, wężyki, słowem cała sala opanowana przez seniorów.

Spotkanie integracyjno- edukacyjne było współfinansowane  przez Wójta Gminy Walce i Zarząd Powiatu Krapkowickiego w ramach projektów dla osób w wieku emerytalnym.