Uroczystość I Komunii Świętej

Dodane: 15.05.2026

W niedzielę, 10 maja, miała miejsce w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Tradycyjnie dzieci i rodzice zebrali się na placu plebanijnym, gdzie powitał ich ksiądz proboszcz. Potem rodzice udzielili błogosławieństwa swoim dzieciom, następnie  procesyjnie wszyscy udali się do kościoła. Tam odbyła się najważniejsza część uroczystości czyli msza święta, podczas której dzieci po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.Dzieci aktywnie uczestniczyły we mszy świętej śpiewając pieśni,odmawiając modlitwę wiernych, niosąc dary ofiarne. Pod koniec mszy świętej dzieci dziękowały księdzu proboszczowi, rodzicom i chrzestnym, babciom i dziadkom oraz wszystkim gościom. Do podziękowań dołączyli się rodzice, którzy również dziękowali księdzu proboszczowi, katechetkom i wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do tej pięknej uroczystości. I Komunię Świętą przyjęło 25 dzieci, 13 dziewczynek i 12 chłopców. Po południu odbyły się nieszpory, podczas których dzieci modliły się na różańcu i śpiewały pieśni Maryjne. Z rąk księdza proboszcza otrzymały pamiątkowe obrazki.