Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Walce
47-344 Walce
ul. Opolska 23a
W ubiegły czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Przed uroczystością grupa waleckich parafian wykonała ołtarz na ulicy Opolskiej, przy posesji rodziny Mainka.
To już tydzień jak naszą gminę, w tym naszą miejscowość odwiedziła Międzynarodowa Komisja Oceniająca.
Gmina Walce została zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego do konkursu Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi.
Druga połowa kwietnia upłynęła na wiosennych porządkach. Waleccy społecznicy spotykali się kilka razy, aby wysprzątać i upiększyć naszą wieś.
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami.Po raz kolejny waleccy społecznicy spotkali się, aby uporządkować zakątki naszej miejscowości.
Tradycją stało się już spotkanie panów na "Józefku". Pierwsza taka impreza odbyła się w 2016 roku. Zazwyczaj panowie spotykają się w sobotę, po uroczystości świętego Józefa.
Wszyscy z utęsknieniem czekają na nadejście wiosny i cieplejszych dni. Pojawiły się pierwsze kwiaty, przyleciały bociany, na drzewach pojawiły się pierwsze pąki.