Weihnachtsfeier 2019

Dodane: 05.05.2020

Tradycyjnie, w połowie grudnia, Zarząd DFK Walce organizuje spotkanie adwentowe tzw. Weihnachtsfeier. W tym roku odbył się on 10 grudnia. W pięknie udekorowanej sali waleckiego GOK-u zebrała się rekordowa liczba uczestników, 131 gości.

Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca, pani Manuela Sado, która powitała zaproszonych gości: wójta gminy Walce, pana Marka Śmiecha z małżonką oraz nowego proboszcza waleckiej parafii, księdza Waldemara Klose oraz wszystkich uczestników spotkania. Złożyła też obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Na scenę zostali zaproszeni goście. Pan Wójt złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Życzył też miłego wieczoru, spędzonego nie tylko na zabawie, ale i na rozmowach w gronie przyjaciół i znajomych. Ksiądz proboszcz przyłączył się do życzeń, a następnie rozpoczął modlitwę w języku niemieckim. Wraz z nim w języku serca modlili się zgromadzeni na uroczystości. Poprosił też, aby obecni na sali przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Po życzeniach rozpoczął się program artystyczny, który rozpoczął zespół „Walczanki".

W bogatym programie znalazły się kolędy i pastorałki w języku niemieckim, a także polskim. Organizatorzy przygotowali nie tylko coś dla ducha, ale i dla ciała. Podczas programu artystycznego częstowano się makową struclą, piernikiem i kawą. Każdy z uczestników spotkania otrzymał też drobny upominek: gwiazdę betlejemską oraz zapakowaną w celofan pomarańczę i sianko.

Do każdego prezentu dołączony był bilecik z życzeniami w języku niemieckim. Potem gości bawił Damian Kleszcz, który w dwóch odsłonach śpiewał niemieckie kolędy i pastorałki. Organizatorzy przygotowali też konkursy dotyczące znajomości języka niemieckiego i konkurs tańca.

Po kolacji  wszyscy śpiewali kolędy w języku polskim i niemieckim.Impreza zakończyła się po 2000  . Uczestnicy spotkania wychodząc z sali dziękowali organizatorom za przygotowanie i obiecali, że za rok chętnie przyjdą znowu.