Rada Sołecka - Skład Rady

Skład Rady Sołeckiej sołectwa Walce na lata 2019-2023
Kubis Gabriela

  • Osieka Magdalena
  • Sado Piotr
  • Wieczorek Teresa
  • Grzesik Sylwia
  • Białas Rudolf
  • Maria Lucke
  • Bar Patrycja
  • Machoń Artur

Sołtys - Kunert Jan

Renowacja skwerku przy ulicy Konopnickiej

W piątek, 15 maja, pracowali w czynie społecznym nasi panowie. Ze względu na suszę został zlikwidowany jeden ze skalniaków na ulicy Opolskiej, na "trójkącie". Ponieważ jest to teren bardzo nasłoneczniony, w ostatnich latach posadzone tam rośliny usychały. Postanowiono więc skalniak zlikwidować, a rośliny przesadzić i wykonać skalniak kamienny. Tym zajęli się w piątek panowie: Krystian Machoń, Tomasz Nowak, Jerzy Osieka,Gerard Pander oraz sołtys Jan Kunert.

Wioosenne porządki 2020

Jak co roku wiosną nasze panie i panowie porządkują po zimie naszą miejscowość. Odbywa się to przeważnie w marcu. W tym roku ze wzgledu pandemię i ograniczenie z tym związane było to niemożliwe. Dopiero po złagodzeniu obostrzeń sołtys zorganizował akcję sprzątania naszych zaniedbanych Walec. Najpierw po dwie osoby kilka razy w różnych miejscach spotykały się i porządkowały m.in. plac z walcami, skwer z wagonikiem, skwer z barometrem, skalniak przy cmentarzu. W ostatnich dwóch tygodniach spotkała się część pań z rady sołeckiej wspomagana kobietami z ulicy Urbana i porządkowały teren wokół Kadubka i "trójkąta". W tym tygodniu druga grupa członkiń rady sołeckiej i panie z ulicy Podgórnej porządkowały teren wokół starego cmentarza, przystanku, parking, wjazd na ulicę Słoneczną i skwer przy budynku wielofunkcyjnym.

 

Rada Sołecka- działalność

 

Wiosenne porządki

We wtorek, 19 marca, waleckie panie zebrały się w centrum wsi, aby dokonać wiosennych porządków. Roboty było co niemiara, gdyż po zimie i ostatnich wichurach nasze skwery były bardzo zanieczyszczone. Do pracy zgłosiło się 15 pań wyposażonych w miotły, grabie i kopaczki.

 dscn0063

 

dscn0060_03

 

 

dscn0065

 

dscn0068 

Dzieki tak licznej ekipie udało się doprowadzić do porządku skwer odnowy wsi, teren przy starym cmentarzu, parking przy kościele i skwer na parkingu przy cmentarzu. Na koniec posadzone zostały wiosenne kwiaty.

Józefek w Kamionku

Na zaproszenie rady sołeckije wsi Kamionek 25 osobowa grupa naszych panów udałaa się do tej miejscowości, aby się integrować i bawić. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17 powitaniem gości i uczestników miejscowych. Dokonała tego sołtyska, pani Barbara Komandzik. Głos zabrał też Wójt Gminy Walce, pan Marek Śmiech i sołtys Jan Kunert. Przystąpiono do tradycyjnego wbijania drewnianego pala, który ma poruszyć ziemię, ogrzać i pobudzić do życia.

dscn0029

 

dscn0042 

Każdy z uczestników  dokonał symbolicznego uderzenia. Dalsza część imprezy odbyła się w lokalu "Kasztelanka", gdzie panowie spędzili dalszą część popołudnia i wieczoru.

 dscn0055

Było pyszne jedzenie, piwko, rozmowy, konkursy i zabawy integracyjne. Następny Józefek już za rok w Walcach.

  Pierwsze zebranie nowej rady sołeckiej