Gminny Dzień Kobiet

Dodane: 26.04.2020

10 marca w waleckim domu kultury odbyła się wielka impreza a okazji Dnia Kobiet. Od kilku lat kobiety z naszej gminy spotykają się, aby razem uczcić swoje święto. Co roku imprezę organizuje inna wioska. w ubiegłym roku gospodarzami imprezy były Dobieszowice, wcześniej Grocholub i Kromołów. W tym roku wypadło na nas. Zainteresowanie imprezą było ogromne, pracy również moc, ale warto było podjąć taki wysiłek, bo jak się wkrótce okazało była to ostatnia impreza masowa w naszej gminie. Kiedy znów będziemy się mogli spotkać, tego nie wiemy.

Imprezę zorganizowała grupa kobiet związana z radą sołecką, zarządem mniejszości niemieckiej i OSP. Wolontariuszki przez dwa miesiące poprzedzające spotkanie szykowały formułę imprezy, prezenty dla uczestniczek, elementy wystroju. Natomiast panowie w tym czasie przygotowywali program artystyczny.Spotkanie naszych kobiet było bardzo udane. Wzięło w nim udział ponad dwieście kobiet z całej gminy.Imprezę prowadził zespół "Aneta i Norbert", obsługą zajęli się nasi panowie (14 kelnerów). Z wielkim entuzjazmem przyjęte zostały programy artystyczne w wykonaniu naszych panów. Wszyscy bawili się doskonale, jeszcze nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie czekało na nas już dosłownie za drzwiami.

Więcej o imprezie w dziale "Organizacje- Mniejszość niemiecka"